אודות עמותת דרור


עמוד הבית / אודותינו


אודות העמותה

עמותת דרור הוקמה ב- 1980 ברעננה, ביוזמתם של פרופ' דוידסון ז"ל ודר' אריק מוס מהמרכז לבריאות הנפש "שלוותה" וביוזמת מתנדבים מאזור השרון – איזי שפירא ז"ל ואריה מיכאלי ז"ל.

העמותה הוקמה במטרה לסייע בשיקומם של נפגעי נפש בדיור בקהילה באזור השרון ובכך היתה לחלוצה בתחום השיקום בדיור בארץ.

עמותת דרור לשיקום ושילוב בקהילה

תפיסת השרות שלנו

שירות מקדם החלמה

השירות מאמץ את העקרונות הבאים: הכוונה עצמית של הלקוח; גישה אינדיבידואלית ממוקדת-אדם ומבוססת כוחות; מתן מידע ותמיכה, המאפשרים העצמה; גישה הוליסטית; קבלה של תהליך שאינו ליניארי; תמיכת עמיתים; התייחסות מכבדת, אחריות אישית של הלקוח על חייו והעברת מסר תמידי של תקווה.

מתלות לעצמאות

שירותי הדיור הנתמך מעוצבים כך, שלקוחות השירות יוכלו להשיג תחושת מסוגלות הולכת וגדלה, תוך שאיפה שהתמיכה לה הם זקוקים תלך ותפחת לאורך הליווי (אך תותאם לקצב האישי של כל לקוח ולקוחה.)

התפתחות מקצועית מתמדת

העמותה רואה חשיבות גבוהה בהשקעה בהתפתחות המקצועית של הצוותים לאורך כל תקופת העבודה ומעודדת התעדכנות במחקר ובמודלים חדשניים, יציאה ללימודים, השתלמויות והכשרות. הצוות המקצועי מודרך על בסיס תדיר וקבוע באופן פרטני וקבוצתי.

עבודה מערכתית

אנו מאמינים ופועלים למען פיתוח מתמיד של עבודה מערכתית ושת"פ עם כלל הגורמים הנוספים בקהילה, שיכולים לסייע לקידום השירות ולקוחותיו.

צוות מגוון

חשוב לנו להעסיק צוות בעל מאפיינים מגוונים, הכולל גם 'מומחים מניסיון'. צוות מגוון מאפשר לתת מענה למגוון הצרכים של לקוחותינו ואינו מאפשר קבעון.