שאלות ותשובות


עמוד הבית / שאלות ותשובות

icon-questions

שאלות כלליות

אנשים ש"עברו וועדת סל שיקום" במחצית השנה האחרונה וקיבלו אישור לדיור מוגן, יכולים לפנות למשרדינו
בטל' 09-7430253. יכולים לפנות גם אנשים העומדים ל"עבור וועדה" בקרוב על מנת לראות ולהתרשם.

ניתן לקבל את המידע באתר משרד הבריאות בקישור הליך קבלת סל שיקום.

icon-safehome

דיור

אנחנו נותנים שירותי דיור מוגן בערי השרון: כפר סבא, רעננה, הרצליה ,הוד השרון ורמת השרון.

עלות המגורים משתנה מדירה לדירה ותלויה במשתנים כגון: עלות שכר הדירה של כל דירה, המתחלקת בין השותפים וכן הוצאות ארנונה, וועד בית, חשמל, וכיוצ"ב . נציין כי כל אדם, המקבל קצבת נכות ואין ולא היתה לו דירה בבעלותו ,זכאי להשתתפות בעלות שכר הדירה ממשרד השיכון.

בעל קצבת נכות נפשית מהמוסד לביטוח לאומי( 75%-100% כושר השתכרות) שאין לו ולא הייתה דירה רשומה על שמו, המביא חוזה שכירות. זאת בכפוף לתנאים נוספים הנדרשים ממשרד השיכון.
סכום הסיוע בשנת 2016 הוא עד 770 ₪ לחודש.

כל מועמד לדיור יתרשם מהדירה המוצעת בטרם יבחר אם להתגורר בה. המועמד יוזמן להכיר את השותפים כחלק מתהליך ההתרשמות ולהחליט אם ברצונו לגור עמם.

במידה ויש חדר פנוי במערך הדיור של העמותה ולמועמד יש אישור סל שיקום לדיור מוגן, ניתן להיכנס באופן מיידי.

החיים בחברת אנשים אחרים טומנים אתגרים רבים. צוות הדיור המוגן מסייע לשותפים בפתרון בעיות ביניהם, המתעוררות בשגרה. עם זאת, במידה ומתעוררות בעיות שאינן ניתנות לגישור, צוות הדיור יסייע במציאת פתרונות דיור חלופיים.

את שירותי הדיור המוגן ניתן לקבל כל עוד יש צורך בשירות, נכונות ויכולת לקבלו. שאיפתנו היא לסייע לדיירים להגיע לעצמאות הולכת וגדלה, כך שהצורך בשירות ילך ויפחת. עם זאת, לכל אדם יש קצב משלו וצרכים שונים.

ניתן לעבור מדירה שותפים אחת לאחרת במידה ויש מקום פנוי מתאים בדירה אחרת.

ניתן לקבל שירותי דיור מוגן גם בדירה שלך. צוות הדיור המוגן, הכולל מתאמת טיפול ומדריכת שיקום, ישמח להעניק את השירות גם בדירות עצמאיות.

צוות הדיור המוגן, הכולל מתאמת טיפול ומדריכת שיקום, יפגש עם הדייר מספר פעמים בשבוע על פי צרכי הדייר ובהתאם להחלטת ועדת סל שיקום. יחד, יבנו תוכנית שיקום, שתשקף את שאיפותיו ורצונותיו של הדייר. הצוות יסייע לדייר ביישום התכנית באופן שוטף. תכנית השיקום תתעדכן בהתאם להישגי הדייר ולצרכיו המשתנים.

העמותה אינה מפעילה הוסטל ואינה מפעילה קהילה תומכת. אנו מספקים שירותי דיור מוגן בלבד – בדירות שותפים או בדירות עצמאיות –לזכאים לכך על פי החלטת ועדת סל שיקום.

icon-club
פעילות פנאי – מועדון חברתי
שברץ 1 קומה ד' רעננה טל 09-7430253

המועדון פועל במשרדי העמותה בימים א'-וג' בשעות 16:00-19:00. ניתן לבוא ולהתרשם בתיאום מראש עם רכזת המועדון בטלפון 052-6010911. אם החלטתם להצטרף למועדון עצמו או לפעילויות החברתיות מחוצה לו, יש לדאוג לאישור סל שיקום למועדון חברתי. צוות המועדון ישמח להנחות אתכם כיצד להשיגו.

לוח פעילות מועדון חברתי מעודכן מדי חודש באתר זה. נציין שהפעילות בימי ג' מועברת על ידי מנחים, המתמודדים בעצמם עם מגבלה נפשית. נוסף על הפעילות השוטפת, המועדון מציע מסיבות, טיולים ומפגשים חברתיים מחוץ למועדון.

אין אפשרות להצטרף לפעילות שוטפת של יותר ממועדון אחד. ניתן להצטרף לפעילויות חברתיות כגון מסיבות וטיולים בתוספת תשלום.

במידה ואין אישור למועדון החברתי של "דרור", ניתן להצטרף לפעילויות הללו בתוספת תשלום.

נכי משרד הבטחון יכולים להשתתף בפעילויות בתשלום מלא.

icon-art

בית היוצר

נדרש אישור "מפעל מוגן" מסל שיקום או ממשרד הביטחון, ראיון אישי והצגת עבודות קודמות.

בית היוצר נועד לשיקום אמנים. נדרש ניסיון קודם בתחום האמנות הפלסטית. גם אם עסקת עד כה באמנות כתחביב וקיימת מוכנות ללמידה והתפתחות, ניתן להגיש מועמדות לבית היוצר.

יש צורך בהתנסות קודמת בתחום האמנות. הסדנאות בבית היוצר מבוססות על כך שהמשתתפים בהן מגיעים עם ידע בסיסי באמנות. גם אם עסקת באמנות כתחביב בעבר, ניתן להביא דוגמאות מעבודות אלו. במידה ויש רצון לעסוק באמנות במסגרת תעסוקה ונצבר ניסיון בתחום, ניתן ליצור עמנו קשר להגשת מועמדות לתעסוקה בבית היוצר.
טל. 09-7444302.

אין הגבלת זמן, אך יש דרישה  להיות בתהליך של עבודה והתפתחות באמצעות תכנית השיקום האישית, שנבנית לכל משתתף בבית היוצר.

משרד הבריאות משלם דמי נסיעות לכל משתקם עד ה-10 בכל חודש. מעל 20 ק"מ ניתנים דמי נסיעות חריגות בסך ₪25 ליום. תשלום חריג ניתן לאחר אישור של משרד הבריאות ומוחזר אחת לכמה חודשים.

כל העבודות המיוצרות בסטודיו בית היוצר, נשארות בסטודיו ומיועדות למכירה. במידה ומשתקם מעוניין להוציא עבודה שהוא יצר, הוא נדרש לקנות את העבודה שלו ב-50% ממחיר העבודה. כל העבודות מתומחרות על ידי המורה המקצועית, הצוות והאמן המשתקם.

האמנים המשתקמים בבית היוצר מקבלים 50% משווי ההכנסה עבור עבודות שנמכרו ויוצרו על ידם. במידה וישנה הזמנה הדורשת עבודה בקו-ייצור, ישנה חלוקה בין כל המשתקמים שעבדו,  בסך 50% מההכנסות עבור המכירה.